Auta na wynajem, czyli pomysł na samochodowy biznes.

Auta na wynajem, czyli pomysł na samochodowy biznes.

Fani motoryzacji coraz częściej biorą pod uwagę otworzenie własnej działalności związanej z wypożyczaniem aut. Ten biznes nie wymaga wcale posiadania kilkunastu pojazdów. Aby odczuć napływ dochodów, wystarczą nawet dwa auta! Obecnie w Polsce działa ponad 100 mniejszych i większych wypożyczalni, rynek jednak wciąć się nie nasycił.

Jak zdobyć auta?

Sposobów na pozyskanie samochodów do wypożyczalni nie ma zbyt wiele. Możesz kupić auta za gotówkę, wziąć na nie kredyt lub zdecydować się na firmowy leasing. Ta ostatnia opcja jest najchętniej wybierana przez przedsiębiorców, ponieważ to o wiele korzystniejsza możliwość, niż tradycyjny kredyt. Praktycznie każdy partner Uber wypożyczający kierowcom auta ze swojej floty pozyskał je dzięki leasingowi, a większość klasycznych wypożyczalni również opiera swój biznes na tej formie kredytowania. Skontaktuj się z dedykowanym doradcą i sprawdź, jakie warunki ci zaproponuje. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja na dobry start, ponieważ samochody możesz zwrócić leasingodawcy w każdym momencie trwania umowy, a z czasem możesz je po prostu wykupić bez dodatkowych kosztów.

Jak prowadzić wypożyczalnię?

Gdy już uda ci się zdobyć pierwsze samochody do swojej wypożyczalni, przychodzi czas na rozwój i logistykę. Pamiętaj, aby na początku przygotować konkurencyjną ofertę oraz zadbać o skuteczny marketing. Pierwsi klienci w nowej wypożyczalni są na wagę zlota, ponieważ to właśnie oni będą mogli wystawić ci pozytywne opinie oraz zarekomendować twoje usługi znajomym. Dobrym pomysłem jest także inwestycja w specjalny system do zarządzania wypożyczalnią samochodów, który znacznie ułatwi ci kwestie logistyczne i finansowe. Pamiętaj, aby auta utrzymywać w czystości, dbać o ich stan techniczny i wszelką dokumentację.

A jeśli auto się zepsuje?

Samochody mają to do siebie, że niestety się psują, dlatego dobrze jest już na początku działania wypożyczalni nawiązać współpracę z doświadczonym i sprawdzonym warsztatem samochodowym. Taka współpraca pozwoli ci na szybką naprawę w przypadku awarii auta, a dedykowany program do obsługi warsztatu, z którego korzysta aktualnie większość profesjonalnych serwisów, wystawi ci przegląd od ręki. Poza tym, stały kontrakt z jednym mechanikiem to także szansa na otrzymanie korzystnych rabatów i bonusów. Wybierając warsztat koniecznie zwróć uwagę na jego opinie od innych użytkowników!

Własna wypożyczalnia samochodów to dość prosty i dochodowy biznes. Jeżeli jesteś miłośnikiem motoryzacji, a jednocześnie masz smykałkę do interesów, koniecznie zastanów się nad tą możliwością!