Auto detailing – warto postawić na tę usługę czy to ściema?

Auto detailing – warto postawić na tę usługę czy to ściema?

W ostatnich latach niezwykle popularny w świecie motoryzacji stał się auto detailing. To zbiór usług, który jest oferowany przez specjalistyczne firmy, a także osoby. Głównym celem auto detailing’u jest odświeżenie pojazdu lub nawet nadanie nowej duszy. Usługi te są niezwykle popularne, ponieważ coraz więcej osób kładzie nacisk na walory estetyczne samochodu, ponieważ nowoczesny lakier nie jest tak wytrzymały, jak ten położony w nieco starszych pojazdach przez ekologiczne wymogi nałożone przez Unię Europejską. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat auto detailing’u, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Czym jest auto detailing?

To zbiór usług z zakresu kosmetyki samochodowej. Jak sama nazwa wskazuje, każda usługa skupia się na detalach. W praktyce to szereg zabiegów, które są wykonywane przez fachowców przy pomocy specjalistycznych narzędzi i metod, aby stan auta był bliski stanowi z początku wyjazdu z salonu motoryzacyjnego. Wykupienie szeregu prac renowacyjnych, pielęgnacyjnych i zabezpieczających sprawia, że nasze auto wyróżni się na drodze, a inni kierowcy będą zaciskać zęby z zazdrości.

Czy z auto detailing’u może skorzystać każdy kierowca?

Oczywiście, że tak. Bez względu czy nasze auto jest w opłakanym stanie, czy potrzebuje jedynie drobnych usług pielęgnacyjnych, auto detailing (Warszawa i okolice) wskrzesi do życia każdy pojazd mechaniczny. Nie bez powodu z takich usług korzystają właściciele nie tylko pojazdów osobowych, lecz także pojazdów ciężarowych, motocykli czy łodzi. Używane auta mogą liczyć na odmłodzenie pod względem estetycznym, natomiast w przypadku nowoczesnych aut kierowcy najczęściej decydują się na oświadczenie tapicerki, wykonanej ze skóry. Wszystkie wymienione prowadzą do tzw. new look. Auto detailing stosowane są rozwiązania, a także kosmetyki, które pozwalają zabezpieczyć i podnieść walory estetyczne i tym samym rynkową wartość pojazdu. Z tego względu bardzo często właściciele, którzy chcą sprzedać swoje auto, w pierwszej kolejności przez wstawienie ogłoszenie o chęci sprzedaży, wybierają się do firmy, zajmującej się auto detailing’iem.

W jakim celu realizuje się auto detailing?

Usługi w ramach auto detailing’u realizuje się, aby auto wyglądało lepiej zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Zabiegi potrafią nie tylko naprawić uszkodzony lakier w czasie eksploatacji pojazdu, lecz także go zabezpieczyć na kolejne lata, co pozwala zmniejszyć przyszłe ewentualne koszty regeneracji. W ramach auto detailing’u pielęgnowany jest lakier, skóra, felgi, elementy plastikowe, gumowe, drewniane, a także aluminiowe.