Busem – po Polsce i za granicę

Busem – po Polsce i za granicę

Szukasz taniego i bezpiecznego środka transportu, by zwiedzić Polskę? A może planujesz podjąć pracę za granicą i nie wiesz, jak dostać się do kraju docelowego? Dziś wpis o plusach i minusach podróżowania busem. Poznaj je wszystkie!

Busem po Polsce

Wiadomo, że najszybszym sposobem na odbycie podróży jest samolot. Jednak loty wewnątrzkrajowe wciąż cechują się drogą ceną, nie w każdym mieście mamy również lotnisko. Ponadto samolot ma ten minus, że chociaż podróżujesz szybko, niewiele zwiedzisz po drodze. W tym najlepiej sprawdzi się dojazd własny, nie każdy z nas jednak posiada prawo jazdy, nie każdy też lubi prowadzić samochód wiele godzin. Podróżowanie busem pozwoli Ci dostać się chociażby z gór nad morze z przystankami, natomiast, na przykład, w Trójmieście możesz poruszać się SKM-ką. A może katamaran…? Gdańsk, Gdynia, Sopot oferują wiele możliwości, by zwiedzić każdy nadmorski zakątek, jednak aby się do nich dostać, polecamy jednak podróżowanie busem. Dlaczego?

Ponieważ to wygodne. Kierowca busa odbiera Cię z podanego przez Ciebie miejsca i dowozi bezpośrednio do miejsca docelowego. W tym przypadku, jak i w opcji na dojazd własny, możesz też zabrać ze sobą znacznie więcej bagażu bez dodatkowych opłat. Nie zawsze bus jest też pełen, dlatego znacznie łatwiej o komfort podróży. No i możesz zaplanować tak podróż, by wysiąść gdzieś po drodze i faktycznie zwiedzić cały kraj!

Busy: Rzeszów – Holandia i inne

Chociaż najszybsze przemieszczanie się między państwami zapewni samolot, wciąż problemem może być dalsza podróż, jeśli Twoim miejscem docelowym nie jest miasto, w którym znajduje się lotnisko. Na lotnisko w Polsce również musisz dostać się na własną rękę, wybierając chociażby Taxi Gdansk Airport City (cennik dostępny na stronie). Z powodów logistycznych, a także cenowych wielu z nas znacznie chętniej podróżuje do pracy za granicą busem.

Obecnie większa część floty pojazdów wyposażona jest w rozkładane fotele, klimatyzację, sprzęt elektroniczny, w tym ładowarki czy słuchawki. Dodaje to komfortu jazdy do tego największego – podróżowania door to door. Nic więc dziwnego, że planując podróż do pracy, coraz częściej wybieramy busy. Rzeszów – Holandia bądź inne trasy znane są kierowcom na wylot, ponadto przewoźnicy podlegają regularnym kontrolom i przeglądom, dotyczą ich dostosowane ograniczenia chociażby prędkości, dlatego jazda z nimi jest bezpieczna.

Nie da się jednak ukryć, że największym walorem podróżowania busem jest relatywnie niska cena takiej usługi. Największym minusem – czas i komfort, choć i tak znacznie wyższy niż w przypadku autobusów i autokarów, które nie tylko robią zbędne przystanki na trasie, ale i mieszczą większą ilość klientów. Ponadto często firmy oferujące transport busem mają w swojej ofercie usługi dodatkowe, na przykład posiłek na granicy w cenie. Przekonaj się sam, sprawdzając oferty dostępne w sieci.