Czy warto założyć własną flotę aut dla taxi?

Czy warto założyć własną flotę aut dla taxi?

Firmy takie jak Uber, Bolt czy Freenow zyskują coraz większe uznanie na polskim rynku. Zapotrzebowanie na kursy wśród konsumentów stale rośnie, głównie z uwagi na wygodę, bezpieczeństwo i niezwykle konkurencyjne ceny przejazdów. Wiąże się to także z zapotrzebowaniem na kierowców, którzy często wypożyczają auta.

Dlaczego kierowcy wypożyczają auta?

Zapotrzebowanie na pracę w charakterze kierowcy korporacji typu Uber wciąż rośnie. W ostatnim czasie możemy również zauważyć znaczny wzrost kierowców z zagranicy. Wiele osób zainteresowanych pracą tego typu nie może niestety przeskoczyć najważniejszego problemu, a mianowicie braku własnego samochodu. Z pomocą przychodzą wówczas floty aut na wynajem specjalnie dla takich osób, jak kierowca free now, ubera czy bolta. Ponadto partnerzy bardzo często oferują także rejestrację aplikacji, rozliczenia podatkowe i innego rodzaju wsparcie dla pracowników. To bardzo korzystne rozwiązanie, dlatego chętnych na nawiązanie współpracy i partnerstwa nie brakuje.

Czy zarządzanie flotą jest trudne?

W zależności od ilości aut, które posiadasz, zarządzanie własną flotą pojazdów może być skomplikowane, szczególnie na samym początku rozwoju firmy. Zgłaszające się osoby to często obcokrajowcy, którym trzeba pomóc w zakresie zdobycia odpowiednich dokumentów. Trzeba pilnować stanu technicznego samochodów, ich aktualnego statusu, terminów zwrotów i tak dalej. Jeśli chcesz ułatwić sobie to zadanie, dobrym pomysłem jest inwestycja w dedykowany system zarządzania wypożyczalnią samochodów. Pamiętaj, aby skrupulatnie pilnować także faktur i rozliczeń. W tym celu najlepiej zatrudnić etatowego pracownika, który zajmie się wszelkimi sprawami związanymi z administracją i księgowością.

Serwis, naprawa, przeglądy

Własna flota samochodowa wiąże się oczywiście z licznymi serwisami i przeglądami. Jest to nieodłączna część tego biznesu, ponieważ auta psują się i wymagają częstych przeglądów. Nie można w końcu wydać kierowcy niesprawnego auta. Aby ta kwestia nie przysparzała nam dodatkowych stresów, najlepiej nawiązać stałą współpracę z zaufanym i sprawdzonym mechanikiem. Mają oni najczęściej wygodny program do obsługi warsztatu, dzięki któremu widzą historię naszych napraw oraz ostatnich przeglądów. Stała współpraca i częste korzystanie z usług mechanika skłania go do udzielania atrakcyjnych rabatów, co istotne jest szczególnie na początku działalności, gdy w bilansie liczy się każda złotówka!

Zarządzanie własną flotą aut dla kierowców taksówek nie jest zadaniem prostym, ale na pewno opłacalnym. Zapotrzebowanie na samochody wciąż rośnie, dlatego jest to doskonały pomysł na samochodowy biznes!