Jak można zarabiać w zawodzie kierowcy?

Jak można zarabiać w zawodzie kierowcy?

O pracy zawodowego kierowcy marzy wielu młodych ludzi. Trudno się temu dziwić. Portale z ofertami o pracę pełne są ofert dla kierowców wykonujących przejazdy samochodem ciężarowym, tirem lub zwykłą taksówką. Praca za kółkiem to również szansa na wysokie zarobki - na które trudno liczyć pracując na halach produkcyjnych lub w magazynach.

Kierowca busa

Zostanie kierowcą busa to stosunkowo łatwy sposób na zarabianie pieniędzy tłumaczy pracownik busy Jelenia Góra. Nie trzeba mieć wykształcenia wyższego i można rozpocząć pracę niemal natychmiast po zdaniu odpowiedniego prawo jazdy oraz ukończeniu szkoleń zezwalających na przewóz osób.

Praca w tym zawodzie oferuje dużą elastyczność, pozwala na ustalanie własnego harmonogramu i jest dobrze płatna. Przewozy można wykonywać na terenie danego miasta lub regionu, a także realizować na mapie całego kraju, czy Europy.

Taksówkarz

Taksówkarze pracują głównie w miastach, jeżdżąc z jednego miejsca do drugiego, ale wykonują również przejazdy na długich trasach. Zarobki zależą od wielu czynników i różnią się w zależności od miasta, liczby klientów i tego, jak wiele godzin spędzi się w samej taksówce.

Do pracy w roli taksówkarza potrzebny jest oczywiście samochód. Jeśli planujesz prowadzenie własnego biznesu, to bez przeszkód możesz korzystać z własnego. Warto jednak wiedzieć, że na rynku działają duże firmy taksówkarskie - na przykład taxi gdansk - które oferują swoim pracownikom możliwość korzystania z ich pojazdów.

Musisz jednak pamiętać, że jednym z warunków otrzymania zatrudnienia w takiej korporacji taksówkarskiej jest posiadanie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką.

Transport lotniskowy

To kolejna dochodowa forma działalności, którą możesz wykonywać jako kierowca. Transport lotniskowy Kraków to usługa polegająca na dowożeniu klientów na lotnisko oraz późniejszego odbierania ich z niego po powrocie. Kierowcy pracujący w tym zawodzie wykonują zazwyczaj krótkie trasy - najczęściej na linii lotnisko - dworzec. Mogą się jednak zdarzyć zlecenia, w których klient trzeba będzie przetransportować bezpośrednio do domu, oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów.

Myśląc o wyborze tego zawodu trzeba się również liczyć z tym, że godziny jej wykonywania mogą być nieregularne. Oznacza to, że przejazd trzeba będzie wykonać np. w późnych godzinach nocnych lub w weekendy. Pewną zachętą powinny być natomiast zarobki - zwłaszcza jeśli przeliczy się je na godziny pracy lub wykonywane w jej czasie kilometry za kółkiem.