Jak przygotować swój samochód na sezon letni?

Jak przygotować swój samochód na sezon letni?

Sezon zimowy daje się we znaki naszym samochodom. Zimowe warunki powodują, że rzadziej je czyścimy, a sól rozsypywana na drogach negatywnie wpływa na stan podwozia. Dlatego na wiosnę warto sprawdzić stan naszego samochodu i zająć się ewentualną wymianą części, które tego wymagają. To zapewni nam komfort użytkowania i bezpieczeństwo podróży przez cały okres letni.

Sprawdź stan techniczny

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego naszego samochodu. Mróz i śnieg mogą uszkodzić niektóre elementy, na przykład klocki hamulcowe. Należy również upewnić się, że w naszym aucie znajduje się odpowiednia ilość płynów, zwłaszcza silnikowego czy hamulcowego. Warto również zorientować się, czy nie zbliża się termin przeglądu naszego samochodu oraz termin wymiany oleju silnikowego. To podstawowe kwestie, o które powinien dbać każdy kierowca. Nowoczesne warsztaty posiadają specjalne oprogramowanie dla warsztatów samochodowych, które posiada bazę klientów. Dzięki temu możemy między innymi otrzymywać przypomnienia SMS o kolejnej wizycie w warsztacie.

Dokładnie umyj auto

Po okresie zimowym warto porządnie umyć samochód. Bród oraz sól mogą zalegać w elementach podwozia i powodować ich rdzewienie.. Z takimi zabrudzeniami świetnie poradzi sobie ręczna myjnia samochodowa. Bydgoszcz i wiele innych dużych miast w Polsce posiadają wiele myjni ręcznych. Z pewnością znajdziemy taką blisko naszego domu. Podczas mycia auta warto zwrócić szczególną uwagę na różne zakamarki, nadkola i uszczelki. Dokładne mycie pozwoli pozbyć się zbędnych zabrudzeń, a nasze auto będzie gotowe na okres letni.

Auto detailing

Świetnym i kompleksowym sposobem na przygotowanie samochodu na sezon letni jest auto detailing. Kraków i wiele innych dużych miast w Polsce to miejsca, gdzie z pewnością znajdziemy firmy oferujące tego typu usługi. To nic innego, jak zestaw usług, który polega na starannym i wieloetapowym czyszczeniu wraz z renowacją. Oprócz dokładnego mycia karoserii, szyb i wnętrza samochodu, możliwe jest również usunięcie drobnych defektów. Na przykład zarysowań, czy przebarwień. Fachowcy zadbają również o zabezpieczenie karoserii na przyszłość, poprzez nałożenie specjalnej warstwy ochronnej.

Odświeżenie samochodu przed sezonem letnim jest niezwykle ważne. Mróz, śnieg oraz sól wysypywana na drogi w okresie zimowym mogą powodować uszkodzenia podwozia, a zabrudzenia dostają się w trudno dostępne miejsca. Oprócz wymiany opon, niezbędne jest dokładne wyczyszczenie naszego samochodu.