Jak sprowadzić samochód z USA?

Jak sprowadzić samochód z USA?

Zarówno używane, jak i fabrycznie nowe samochody są w Stanach Zjednoczonych znacznie tańsze. To dlatego sprowadzanie aut z USA cieszy się taką popularnością. Na korzyść może wpływać też kurs dolara, który sprawia, że przy takim zakupie dokonanym w dobrym momencie można zyskać jeszcze bardziej.

Współpraca z profesjonalną firmą

Jednym z najprostszych sposobów na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych jest zwrócenie się do firmy oferującej import aut z USA. Taka usługa, pomimo tego, że oczywiście, trzeba za nią zapłacić, nadal pozwala sporo zaoszczędzić. Pozwala też przy tym nie martwić się organizacją całego przedsięwzięcia. Doświadczony importer zapewni Ci szczegółowe sprawdzenie samochodu przed zakupem, sprawdzi jego historię i weźmie za Ciebie udział w licytacji. Co najważniejsze, zajmie się też za Ciebie transportem samochodu do kraju, a często zaoferuje też dostarczenie Ci wymarzonego auta pod dom. Decydując się na taką opcję, uzyskasz też wsparcie w kwestiach formalnych. Dla zawodowców nie mają one żadnych tajemnic, wszystko będzie więc jasne i przejrzyste.

Jak przebiega proces sprowadzania samochodu?

Na początek, niezależnie od tego, czy korzystasz z usług pośrednika, czy nie, samochód trzeba znaleźć. Firma zajmująca się importem pomoże Ci także w tej kwestii, choćby wskazując miejsca, w których warto szukać. Znalezione na portalu aukcyjnym auto trzeba obejrzeć i sprawdzić, tutaj przy samodzielnym sprowadzaniu zaczynają się już schody. Przy współpracy - firma wyśle na miejsce swojego pracownika. Następnym krokiem jest licytacja oraz oczywiście, zorganizowanie transportu. Tutaj również, przy działaniu samodzielnie, przydałoby się mieć kogoś na miejscu, przy współpracy, zajmie się tym wykonawca.

Cło, podatek i inne opłaty

Sprowadzenie samochodu ze Stanów wiąże się z licznymi kosztami. Te oczywiste to podatek VAT, akcyza i cło. Oprócz nich czekają Cię jeszcze opłaty związane z licytacją. Uwzględnić trzeba też opłaty transportowe. Zarówno te dotyczące transportu morskiego, z USA do Polski, jak i lądowego, z placu akcyjnego do portu. Do tego dochodzą jeszcze koszty dodatkowe, dotyczące rejestracji i niezbędnych do niej tłumaczeń dokumentów oraz przeróbek (przede wszystkim świateł). Łatwo się w tym pogubić. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z profesjonalną firmą importującą auta, to nic Cię nie zaskoczy. O wszystkich opłatach i dodatkowych kosztach będziesz wiedzieć z góry, a dopełnieniem formalności związanych ze sporą częścią z nich zajmą się pracownicy, w ramach świadczonej usługi.

Sprowadzenie samochodu ze Stanów nie jest trudne, jeśli chcesz jednak zaoszczędzić, to warto zwrócić się do naprawdę osób obeznanych w temacie. Jednym zdaniem: wybierz doświadczoną firmę. Wtedy całe przedsięwzięcie przebiegnie sprawnie i bezproblemowo, a Ty będziesz cieszyć się swoim wymarzonym i, co najważniejsze, kupionym w świetnej cenie, autem.