Jakie auto warto kupić w 2022 roku?

Jakie auto warto kupić w 2022 roku?

Czas pędzi jak szalony, a rok 2021 nieubłaganie dobiega końca. To dobry moment, aby zacząć analizować nadchodzące trendy w różnych dziedzinach. Dziś zajmiemy się branżą motoryzacyjną i podpowiemy wam, w jakie samochody warto będzie zainwestować w nadchodzącym roku!

Auta dostawcze

Branża transportowa rozwija się niezwykle prężnie, a kolejne firmy kurierskie i przewozowe rosną jak grzyby po deszczu. Z czego wynika ten fakt? Przede wszystkim z rosnących potrzeb konsumentów, którzy coraz częściej decydują się na skorzystanie z usługi transportowej. Jest to dla nich usługa nie tylko wygodniejsza, ale w ostatnich latach także atrakcyjniejsza cenowo: rosnąca konkurencja sprawia, że poszczególne firmy żonglują cenami i proponują korzystne rabaty. Auta dostawcze będą zatem doskonałą inwestycją na kolejny rok, ponieważ nie stracą zbyt szybko na wartości. Duże firmy przeprowadzkowe, transport pianin czy kurierzy - przedstawiciele tego segmentu rynku zawsze z chęcią odkupią sprawnego dostawczaka.

Limuzyny

Ekskluzywne samochody to kolejna grupa aut, która zyska szczególną popularność w roku 2022. Okazuje się, że w ostatnich dwóch latach sprzedano ich w Polsce o wiele więcej, niż kiedykolwiek! Zainteresowanie tego typu autami rośnie głównie ze względu na możliwość atrakcyjnego zarobku. Przewozy vip to usługa, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Biznesmani, uczestnicy wieczorów kawalerskich i panieńskich, młode pary, imprezowicze...grupa docelowa jest naprawdę imponująca. Właściciele limuzyn mogą zatem liczyć na dużą ilość zleceń, a jeśli z jakichś powodów będzie trzeba sprzedać auto, to bez wątpienia zawsze uda się to zrobić. Jeśli samochód będzie zachowany w dobrym stanie, to bardzo możliwe, że nawet z dużym zyskiem!

Auta zza granicy

Właściciele komisów samochodowych dobrze wiedzą, że sprowadzanie aut zza granicy to bardzo dochodowy biznes. Dotychczas największą popularnością szczyciły się samochody sprowadzane z Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że w 2022 roku trend ten może ulec znacznej zmianie. Już dziś zauważyć można rosnące zainteresowanie samochodami zza Oceanu. Auta z USA są czymś zupełnie nowym na polskim rynku motoryzacyjnym, co budzi ciekawość klientów. Są to najczęściej marki, które ciężko dostać w Polsce, takie jak np. luksusowe Cadillac'ki, Chevrolety, Jeepy i oczywiście samochody sportowe. Warto dodać, że na rynku już funkcjonuje wiele firm, które zajmują się profesjonalnym importem samochodów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.