Kamper na wakacje

Kamper na wakacje

W dobie pandemii, gdy podróżowanie jest trudniejsze niż kiedykolwiek i często kończy się długą kwarantanną, doskonałym pomysłem na zachowanie dystansu społecznego podczas wakacji jest własny kamper. Dzięki temu unikamy problemów z zamkniętymi hotelami. Nasze miejsce noclegu zawsze jedzie z nami, a to oznacza, że codziennie możemy budzić się w innym miejscu.

Kamper własny czy wypożyczony?

Planując wakacje, zastanów się, czy wolisz zainwestować na dłużej, czy to jednorazowa sytuacja wynikająca z turystycznego kryzysu. W drugim przypadku skorzystaj z wypożyczalni i wynajmij swój dom na kółkach na tydzień lub dwa. To też dobre rozwiązanie dla niezdecydowanych. Dzięki temu sprawdzisz, czy taki styl zwiedzania świata w ogóle Ci odpowiada.

Jeżeli jesteś pewien, że niczym nieograniczone podróżne to coś dla Ciebie, a do tego masz trochę oszczędności, możesz kupić własny samochód kempingowy. To poważna decyzja, dlatego obejrzyj kilka modeli, zanim wybierzesz ten jeden, który zabierzesz w podróż. Pamiętaj, ile osób chcesz ze sobą zabrać i z jakich udogodnień absolutnie nie jesteś w stanie zrezygnować. Modeli jest wiele - od tych najprostszych z łóżkiem i kuchenką, po naprawdę przestronne i luksusowe. Wszystko zależy od gustu i zasobności portfela.

Jak przygotować kamper do podróży?

Przed dłuższym wyjazdem warto zrobić przegląd techniczny. Nie chcesz podczas wakacji martwić się o niespodziewane awarie. Sprawdź też wyposażenie, aby wszystko było sprawne i gotowe do drogi. Na dłuższe podróżne warto zadbać o powłoki ochronne, dzięki którym samochód będzie bardziej odporny na czynniki atmosferyczne, ale też lepiej będzie wyglądał. Niektóre rodzaje takich powłok pozwalają też, ze względu na swoją elastyczność, minimalizować skutki drobnych stłuczek i parkingowych otarć.

Koniecznie przyjrzyj się wycieraczkom, hamulcom i poziomom płynów eksploatacyjnych tuż przed podróżą. Uzupełnij ewentualne braki, aby podróż była przyjemna i pozbawiona stresujących sytuacji natury technicznej.

Spakuj się i ruszaj w drogę

Wycieczki kamperem mają wiele zalet. Nie musisz planować ich dużo wcześniej. Możesz być całkowicie spontaniczny i zdać się na intuicję. Warto jednak zaznaczyć fajne miejsca, w których możesz parkować takim samochodem i nocować. Nie wszędzie jest to dozwolone.

Na wakacje samochodem kempingowym nie zabieraj zbyt wielu rzeczy. Na małej powierzchni łatwo o bałagan, a przecież masz się relaksować i spędzać czas z najbliższymi. Minimalistyczne wakacje są teraz w modzie i to trend, z którego warto korzystać.