Najlepsza praca za kółkiem, czyli dlaczego warto zostać dostawcą

Najlepsza praca za kółkiem, czyli dlaczego warto zostać dostawcą

Czasy, w których zostanie dostawcą jedzenia było wyborem ostatecznym już dawno minęły. Teraz gdy do dyspozycji mamy aplikacje zrzeszające dostawców i kurierów, zawód ten staje się zaskakująco korzystny. Sprawdź, być może będzie to dla Ciebie opcja idealna.

Nic Cię nie ogranicza

Żeby zacząć pracować z aplikacjami dla dostawców nie trzeba zakładać działalności gospodarczej. Wystarczy znaleźć partnera, czyli przedsiębiorstwo będące pośrednikiem między aplikacją a dostawcami. Współpraca z takim partnerem to zaskakująco korzystna opcja, która pozwala pracować niczym na samozatrudnieniu bez żadnych zobowiązań w kwestii rozliczania podatków czy dokumentacji. Jako dostawca Glovo czy UberEats pracujący za pośrednictwem partnera zachowujesz pełną niezależność, opłacasz jedynie niewielkie prowizje (rzędu 20-30 zł za okres rozliczeniowy). Pracujesz kiedy, ile i gdzie chcesz, nie masz żadnego grafiku, nie obowiązują Cię też żadne minimalne "normy". W praktyce zostajesz więc swoim własnym szefem.

Jeździsz, czym chcesz

Działając na takich warunkach, nie tylko nie jesteś w żaden sposób zobowiązany do pracowania w konkretne dni, masz też absolutną dowolność w kwestii wyboru środka transportu. Możesz dostarczać swoim samochodem, ale możesz także przesiąść się na rower czy hulajnogę elektryczną. Popularnym wyborem wśród doświadczonych dostawców są na przykład skutery 50 ccm. Łączą one oszczędność na paliwie z komfortem i łatwością poruszania się po zatłoczonym mieście, nie wymagają również poszukiwania miejsc parkingowych. Jeśli chcesz, możesz np. jeździć samochodem w zimie, a rowerem czy skuterem w lecie. Pracujesz więc tak, jak Ci akurat najwygodniej.

Uczciwe zarobki

W sieci można znaleźć masę negatywnych opinii w kwestii zarobków dostawców. Prawda jest jednak taka, że nie jest to praca dla każdego, a same aplikacje w większości przypadków nie są niczemu winne. Jak każda praca na własny rachunek, tak i ta, wymaga samodyscypliny i umiejętnego zarządzania czasem. Początki nigdy nie są proste, ale firmy zapewniające aplikacje dbają o swoich kurierów. Zapewniają stałe stawki, dodatki za oczekiwanie w lokalach, za złą pogodę czy pracę w godzinach szczytu. Tym samym, pozwalają też godnie zarobić, dlatego, warto się sprawdzić. Trzeba tylko pamiętać, że nie obejdzie się tutaj bez zaangażowania i odrobiny sprytu.

Jeśli masz już doświadczenie jako dostawca etatowy, z pewnością nie będziesz rozczarowany. Jeśli nie, to i tak warto spróbować, w końcu i tak nic Cię tutaj nie wiąże, zrezygnować możesz w każdym momencie. Daj sobie szansę!