Podróż za zachodnią granicę

Podróż za zachodnią granicę

Od 1. maja 2004 roku nasze życie zmieniło się diametralnie. Wejście do Unii Europejskiej dało nam nowe możliwości, jeżeli chodzi o podróżowanie. Szczególnie tyczy się to podróżom do Niemiec, ponieważ wielogodzinne kolejki na przejściach granicznych w Słubicach bądź Kołbaskowie, zastąpił swobodny przejazd przez granicę.

W godzinę samolotem

Kilkugodzinna podróż ze wschodniej i centralnej Polski za zachodnią granicę może być zbyt długa. Dlatego też znajdziemy całkiem dużo połączeń lotniczych z Berlinem, Monachium, czy też Frankfurtem. Niektóre lotniska oferują rozwiązania premium, takie jak na przykład miejsce w pierwszej klasie, lub transport VIP. Gdańsk, Warszawa, czy też Kraków - każde z tych lotnisk zapewnia takie możliwości. Wygoda i szybkość podróży bardzo często spotyka się z docenieniem biznesmenów. Ich praca, opierająca się na spotkaniach w różnych miejscach Europy, wymaga komfortowego przemieszczania się, bez żadnych perturbacji i niedociągnięć.

A może autobus?

Niektóre miejsca, szczególnie położone niedaleko granicy z Niemcami, wprowadziły dla swoich mieszkańców regularne przewozy do Niemiec. Jelenia Góra, Gorzów Wielkopolski, czy nawet będący miastem wojewódzkim Szczecin zaliczają się do tego grona. Dzięki współpracy z ościennymi landami polskie miasta są w stanie osiągnąć niebagatelne korzyści, takie jak częstszy przyjazd naszych sąsiadów w ich regiony. To dzieje się od wielu lat nad Bałtykiem. Wystarczy tylko chwilę posłuchać osób na promenadzie, żeby wychwycić język niemiecki.

Przygoda życia z przyjaciółmi

Można również wybrać wyjazd ze swoją ekipą w minivanie. Należy pamiętać, że do przewozu większej liczby osób konieczne jest zgłoszenie kierowcy. Niemcy mają najlepiej w całej Europie rozbudowaną sieć darmowych autostrad, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po całym kraju. Dzięki dość podobnej geografii fizycznej do Polski, możemy zarówno wybrać bałtyckie wybrzeże na północy, ciągnące się pasy nizin i wyżyn w centralnej części Niemiec, jak i góry należące do masywu alpejskiego.