Podróże po Europie uczą i kształcą

Podróże po Europie uczą i kształcą

Dzięki członkostwu Unii Europejskiej oraz znacznej poprawie relacji partnerskich z innymi krajami na świecie, mamy szansę podróżować po całym świecie. Ułatwiają to również nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak superszybkie pociągi, czy też jumbo jety.

Prosto na lotnisko

Pierwszym krokiem naszej podróży powinno być dotarcie do portu lotniczego w jednym z największych miast w Polsce. Aby uniknąć horrendalnych opłat parkingowych za pozostawienie swojego prywatnego auta w okolicach lotniska, dlatego też najlepszym sposobem na dotarcie tam jest taxi. Gdańsk i Lotnisko imienia Lecha Wałęsy, Poznań-Ławica, czy też warszawskie Okęcie - do każdego z tych miejsc można dotrzeć za pomocą taksówki. Świat z perspektywy lotniska stoi otworem. Wystarczy spojrzeć na tablicę przylotów i odlotów, żeby zauważyć, jak wiele destynacji jest dostępnych z naszego kraju. Można dolecieć do każdego kontynentu na świecie, do wszystkich najpiękniejszych miejsc na naszej planecie.

Tuż przy granicy

Niektóre z miejsc w naszym kraju oferują możliwość połączenia zwiedzania nie tylko naszego kraju, ale również naszych sąsiadów. NIemal wszystkie możliwe środki transportu mogą być wykorzystane do takiej podróży, zarówno prywatne samochody, jak i pociągi, czy busy. Jelenia Góra jest położona tuż przy granicy z Czechami, z Białegostoku niewiele czasu potrzeba, żeby dojechać na Białoruś, natomiast nadmorskie Świnoujście de facto jest położone na granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami, czyli Niemcami. Chociaż warunki naturalne wydają się podobne, to jednak po obu stronach można natknąć się na ciekawe różnice kulturowe.

Piękno Italii

Do niektórych podróży, takich jak pojechanie minivanem ze znajomymi, czasami konieczne jest zgłoszenie kierowcy. Włochy, jeżeli chcą być przez nas eksplorowane, nie są w tej materii wyjątkiem. Będąc na Półwyspie Apenińskim, warto zwiedzić wiele różnych, fascynujących miejsc. Można zacząć od położonych na północy Dolomitów, przez Lombardię ze stolicą mody w Mediolanie, aż po położony na południu Neapol ze swoim niepowtarzalnym charakterem.