Podróżowanie w Polsce

Podróżowanie w Polsce

Chociaż często deprecjonujemy nasz kraj w porównaniu do mapy pozostałej części Europy, to jednak w Polsce znajdziemy mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Do wielu z nich można dostać się oczywiście prywatnym samochodem osobowym, aczkolwiek istnieją także inne alternatywy.

Poruszanie się w metropolii

Jeżeli nie szukamy wrażeń w plenerze, to najczęściej wybieramy kilkudniowe wyjazdy do największych miast w Polsce. Coraz więcej z nich wyraźnie otwiera się nie tylko na potrzeby turystów, ale także wszystkich mieszkańców. Dlatego też jeżdżąc po aglomeracjach możemy zauważyć coraz większą liczbę dróg rowerowych, na których poruszają się hulajnogi elektryczne, czy też same rowery miejskie. Dla wszystkich tych, którzy chcą jeździć jako pasażerowie, oczywiście również przydadzą się taxi. Gdańsk, Poznań, Warszawa - w każdym z największych miast Polski znajdziemy mnóstwo kierowców, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości topografii miasta są w stanie zawieźć nas w każde miejsce.

Górskie przygody

Wielogodzinne spacery na granicy polsko-czeskiej, czy też polsko-słowackiej przeszły do legendy w wielu domach w całej Polsce. Biorąc pod uwagę częste wyjazdy grupowe, czasami nie ma potrzeby brania samochodu na taką wyprawę, również ze względu na komfort w spożywaniu alkoholu. Szczególnie połączenie z Sudetami jest dobre ze względu na to, że dojazd umożliwiają busy. Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz - wszędzie można dojechać z pomocą autobusów z wielu miejsc w Polsce.

A może za granicą?

Nie da się jednak ukryć, że możliwości jakie daje nam Unia Europejska i członkostwo w strefie Schengen wręcz zachęcają do podróżowania poza Polską. Jeżeli chcemy pojechać większą grupę, można spróbować wypożyczyć minibusa. Do tego jednak potrzebne jest zgłoszenie kierowcy. Włochy, Niemcy, Austria - niezależnie od naszej destynacji, możemy zwiedzić mnóstwo ciekawych zabytków. Biorąc pod uwagę nieograniczony dostęp do informacji w trakcie drogi, możemy ustalać nawet drogę w trakcie podróży.