Przewóz osób, czyli pomysł na biznes

Przewóz osób, czyli pomysł na biznes

Znakomitym pomysłem na biznes jest założenie własnej działalności gospodarczej dotyczącej przewozu osób. W zależności od środka transportu służącego do przewozu osób, istnieją różne wymagania, które należy spełnić.

Przewóz osób taksówką

Osoba, która chciałaby założyć firmę zajmującą się przewozem osób taksówką musi przede wszystkim mieć prawo jazdy kat. B oraz ukończyć 21 lat. Ponadto, potrzebne jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do pracy lub przepracować pięć lat jako kierowca. Dodatkowo kierowca nie może być skazany za umyślne przestępstwa przeciwko m.in. zdrowiu i życiu, mieniu i wiarygodności dokumentów. Jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, można przystąpić do uzyskania odpowiedniej licencji i zacząć pracę. Wielu taksówkarzy skupia się na rejonach lotniska, jeśli dane miasto je posiada – to szybki sposób na pozyskanie klientów. W związku z dużą konkurencją warto skupić się na reklamie swojej firmy, np. poprzez wizytówki lub w Internecie, ogłaszając się na przykład jako taxi Gdańsk airport city. Osoby chcące skorzystać z transportu z okolic lotniska często potrzebują odrobinę większego samochodu. W tym przypadku warto zdecydować się na busa na prawo jazdy kat. B, który ma o wiele więcej miejsca, aby przewieźć grupę osób oraz bagaże. Szczególnie sprawdza się to w stolicy, do której napływa codziennie wielu turystów lub osób w sprawach służbowych. Taki transport Modlin Warszawa centrum zdecydowanie się sprawdzi jako pomysł na biznes.

Transport międzynarodowy

Kolejnym świetnym pomysłem na biznes jest transport międzynarodowy. Warto zainwestować w większą liczbę samochodów oraz zatrudnić pracowników, ponieważ w ten sposób zwiększymy dochody. W tym przypadku również można wziąć pod uwagę przewóz osób na lotnisko, ale zagranicę, na przykład busy Jelenia Góra do Berlina. Z pewnością, chcąc założyć tego typu firmę należy mieć świadomość, że na początku trzeba wiele zainwestować, między innymi na zakup odpowiednich samochodów. Nie muszą to być nowe auta, ale też nie mogą być za stare, gdyż powinny być w idealnym stanie technicznym, aby obyło się bez niespodzianek. Jako przewoźnicy, mamy możliwość nawiązania współpracy ze spedytorem lub szukać zleceń samodzielnie.

Oddelegowanie pracownika do pracy w Niemczech  

Każda osoba pracująca na terenie Niemiec ma prawo do otrzymania wynagrodzenia co najmniej w wysokości obowiązującej płacy minimalnej. Dotyczy to nie tylko niemieckich pracodawców, ale wszystkich, którzy wysyłają swoich pracowników na teren Niemiec w ramach świadczonych tam np. usług transportowych. W związku z tym bardzo ważne jest zgłoszenie kierowców do MiLog ( nazwa oznaczająca ustawę o płacy minimalnej w Niemczech). W związku z tym należy zgłosić delegowanego kierowcę, rejestrować wjazd/wyjazd oraz godziny pracy.

Rozpoczęcie własnego biznesu związanego z usługami transportowymi to świetny pomysł. Ludzie od lat korzystają z przeróżnych form transportu i to się nie zmieni. Należy jedynie zwrócić uwagę na dużą konkurencję w branży i na początku skupić się na dobrej reklamie. Ponadto bardzo istotne są formalności  - różnego rodzaju licencje i dokumentacje. Warto rozeznać się w tym temacie dokładniej, aby uniknąć niespodzianek i kar.