Tanio do Twojego samochodu

Tanio do Twojego samochodu

Jako posiadacz i miłośnik samochodu na pewno chcesz, by Twoja maszyna była jak najlepsza – nowoczesna, wydajna i estetyczna. Niestety nie wszystkie koszty jesteś w stanie ponieść i z wielu rzeczy musisz rezygnować. Dziś podpowiemy Ci, gdzie kupować i z których usług korzystać, by zaoszczędzić pieniądze i zrobić dla auta więcej!

Nowe i na własność? Niekoniecznie...

Dobrą zasadą dla właścicieli pojazdów, którzy chcą zaoszczędzić, jest zgoda na produkty niemarkowe, używane, a czasem nawet wypożyczane. Weźmy na przykład takie foteliki - wynajem (Warszawa jest jednym z miast, gdzie można je wypożyczyć). Po co wydawać pieniądze na nowe, skoro chrześniacy mają u Ciebie spędzić tylko wakacje? Zresztą Twoje czy nie, dzieci rosną jak na drożdżach, zatem wymiana fotelika czeka Cię nie raz. W niektórych przypadkach, np. gdy przewozisz dziecko w samochodzie tylko parę razy do roku – chociażby na wakacje i z powrotem – lepiej jest je wypożyczyć.

Ogromną oszczędnością są także części używane do aut. Choć słowo "używane" kojarzyć Ci się może z przedmiotami starymi i noszącymi liczne ślady po poprzednich właścicielach, wcale nie musisz trafić na takie. Niektórzy zmieniają auta co 2-3 lata, bo lubią być na bieżąco. Używane części po takich samochodach będą niemal jak nowe.

Renowacja, naprawa, tuning

Renowacja lakieru samochodowego przyda się pojazdom kilku- i kilkunastoletnim. Jeśli chwilowo nie możesz sobie pozwolić na zakup nowego modelu, odnów stary. Wymień w nim części i odrestauruj go od zewnątrz. Pamiętaj jednak, żeby usługodawcę znaleźć w internecie. Tak jak w przypadku innych branż, internet oferuje mnóstwo perełek – fachowców kierujących się pasją, nie zaś zarabianiem za wszelką cenę.

Wpisz w wyszukiwarkę interesujące Cię hasło, np. "lakiernik Bydgoszcz". Dodając nazwę miasta, upewnisz się, że dostaniesz tylko podpowiedzi warsztatów znajdujących się blisko Twojego miejsca zaufania. Zaglądaj na ich strony, ale sprawdź także wizytówkę w Google (przeczytasz tam szczere opinie klientów) i strony, na których ocenia się jakość usług, cenę, czas naprawy itd.

Praca czy rozrywka? Dla każdego coś innego

W internecie można znaleźć wszystko – to oczywiste. Jeśli poszukujesz samochodu do pracy, na stronach akcyjnych znajdziesz taksówki, pojazdy elektryczne, ciągniki rolnicze, wycofane z użytku karetki pogotowia i samochody policyjne itd. Sprecyzuj, o jaki rodzaj pojazdu Ci chodzi.

Ale przecież samochód służy nie tylko do pracy. Dla większości kierowców auto jest po prostu wygodnym środkiem transportu miejskiego, który daje niezależność. Warto zamontować w nim dodatki, które umilą jazdę bądź uczynią ją bezpieczniejszą. Weźmy na przykład ekrany do oglądania bajek przez dzieci siedzące z tyłu, nagłośnienie samochodowe, podświetlenia LED – to atrakcje. Z drugiej strony mamy czujniki parkowania, kamery samochodowe, stacje GPS – dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy.