W jaki sposób zmienić wygląd swojego auta?

W jaki sposób zmienić wygląd swojego auta?

Wielu z nas cierpi na chęć posiadania nowego auta – auta które posiadamy albo już nam się znudziły albo uległy zniszczeniu. Na szczęście istnieją proste sposoby na dużą zmianę wyglądu naszych samochodów lub delikatne poprawki, które sprawią, że nasze auta będą wyglądały, jak nowe!

Kilka prostych kroków, aby nasz samochód wyglądał dobrze.

Wszyscy dobrze znamy te czynności, ale pamiętając o nich, nasz samochód zawsze będzie wyglądał jak nowy!

Przede wszystkim - utrzymywanie samochodu w czystości – czysty, lśniący i zadbany samochód zawsze robi wrażenie, nawet jeśli nie jest z najnowszych roczników. Samochód można myć samemu u siebie na podwórku – jeśli ma się taką możliwość lub korzystać z usług myjni samochodowej – ręcznej lub automatycznej – najważniejsze, żeby robić to regularnie, np. raz w tygodniu. Ważne jest, aby o to dbać, nawet poza swoim miejscem zamieszkania, jeśli jesteśmy na wakacjach czy wyjeździe służbowym – nie zapomnijmy o umyciu swojego auta – można wpisać w wyszukiwarkę, np.: ręczna myjnia samochodowa Bydgoszcz, i podjechać do najbliższego punktu – zajmie nam to dosłownie chwilę, a nasz samochód znowu będzie wyglądał, jak prosto z komisu!

Po drugie należy dbać o stan techniczny samochodu – to często bywa kosztowne, ale nie bez powodu mówi się, że samochód to skarbonka. W sprawie napraw naszego auta, warto jeździć zawsze do tego samego mechanika, który będzie ‘znał’ nasz samochód, dodatkowo teraz większość warsztatów ma program do obsługi warsztatu, dzięki któremu będzie miał pod ręką całą historię napraw auta i nie będziemy musieli szukać w pamięci i tłumaczyć innemu mechanikowi, co się działo z samochodem rok temu. Dbając o stan techniczny samochodu mamy spokój i pewność, że wszystko działa, że auto jest bezpieczne – tak, jak nowe!

Duże zabiegi – auto jak nowe

Zabiegiem, którym zrobimy samochodowi ‘dobrze’ jest polerowanie samochodu (Kraków ma dobrych specjalistów w tej dziedzinie). Kosztowne czy nie – na pewno mniej niż kupno nowego samochodu, a efekt jest powalający. Co więcej, ponoć, nie jest to trudny zabieg i możemy podjąć próbę wykonania go samemu, tym samym zaoszczędzając parę groszy – potrzebujemy tylko zainwestować w polerkę. Tak czy inaczej, warto ‘pozwolić sobie’ na tę przyjemność, ponieważ korekta lakieru jest zabiegiem trwałym, utrzymującym się nawet do kilku lat, przy dobrym zabezpieczeniu lakieru.

Propozycją na odnowienie auta, wartą uwagi, jest oklejanie auta folią. Ten zabieg pozwala na zmianę koloru auta, a co za tym idzie, zupełną zmianę jego wyglądu. Oklejanie auta folią może służyć także do wykorzystania samochodu jako nośnika reklamy czy identyfikacji wizualnej firmy. Co więcej, folia chroni lakier przed działaniem czynników dla niego niekorzystnych. Należy zaznaczyć, że po takim zabiegu na pewno poczujemy, że nasze portfele są lżejsze, ale jest to wciąż mniej niż koszt nowego samochodu.