Z plecakiem przez Polskę

Z plecakiem przez Polskę

Bardzo często nie doceniamy tego, co mamy pod nosem. Zwiedzanie naszego kraju być może nie brzmi tak ekskluzywnie, jak w przypadku wyjazdu na Lazurowe Wybrzeże czy jedzenia pizzy we włoskich miastach. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej zwracamy uwagę na najpiękniejsze polskie miejsca, od których roi się praktycznie w każdej części kraju.

Przy południowej granicy

Nauka geografii fizycznej Polski należała do bardzo prostych. Od poziomu morza na północy cały czas idziemy w górę, aż dotrzemy do granicy w górach. Dzięki bardzo długim pasmom z każdego regionu w Polsce mamy możliwość w zaledwie kilka godzin dojechać na wycieczkę po najpiękniejszych szczytach. Niektórzy wybierają samochody do podróży, dla innych najlepszym rozwiązaniem są busy. Jelenia Góra leży tuż przy Sudetach - przepięknych górach o każdej porze roku, dla początkujących narciarzy oraz piechurów. Nieco bardziej wymagające są wyższe Tatry, natomiast przy granicy polsko-ukraińskiej mamy do czynienia z Bieszczadami. Te góry słyną przede wszystkim z rozciągających się aż po horyzont fenomenalnych widoków, szczególnie dla osób wędrujących wiosną oraz latem.

Po największych miastach

Aglomeracje miejskie mają naprawdę mnóstwo do zaoferowania. W zdecydowanej większości z nich mamy do czynienia z niebywałym wręcz miszmaszem kultur, który wynika z dosyć burzliwej historii naszego kraju. W Polsce architektura miejska z każdym rokiem idzie do przodu i zaczynamy odpowiednio zagospodarowywać niektóre zabytki. Świetnym przykładem jest Trójmiasto, w którym mamy do czynienia z wieloma powojennymi miejscami, na czele z nowo powstałym Muzeum II Wojny Światowej. Jak najlepiej poruszać się po tej aglomeracji? Mamy bardzo dużo możliwości, z których bardzo często stosowaną jest taxi. Gdańsk oraz Gdynia są znakomicie połączone z innymi miejscowościami w regionie poprzez kolej metropolitarną, która także może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Z innego kraju

Emigranci z różnych części Europy oraz świata bardzo chętnie przylatują do Polski na wakacje czy odwiedzenie swoich dalekich krewnych. To znakomita okazja na wymianę poglądów oraz zapoznanie się z różnicami kulturowymi w danych krajach w rodzinnym gronie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że przyjazdy takich osób mogą być zbyt dużym wyzwaniem dla kuzynów czy wujków mieszkających w Polsce. Z tego powodu zaczęto organizować transfery lotniskowe. Kraków, Warszawa, Poznań - w wielu miastach funkcjonują one bardzo dobrze dzięki odpowiedniej komunikacji.