Zostań swoim własnym szefem - zacznij jeździć z Uberem (lub Boltem)

Zostań swoim własnym szefem - zacznij jeździć z Uberem (lub Boltem)

Masz dość sztywnego grafiku i szefa nad głową? Marzy Ci się zajęcie, które można wykonywać w dowolnych dniach i godzinach? A może chcesz po prostu nieco dorobić? Praca z aplikacjami takimi jak Bolt, Uber czy Glovo może Ci w tym pomóc! Sprawdź!

Najprostsza rekrutacja, czyli jak zacząć pracę

Żeby zacząć jeździć jako kierowca bądź dostawca z aplikacją, nie trzeba przechodzić żadnego procesu rekrutacyjnego. Wystarczy się zarejestrować i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Wymagania nie są wygórowane, a te podstawowe, to pełnoletniość, smartfon z dostępem do Internetu i własny środek transportu. Skany obowiązkowych dokumentów zamieszczasz bezpośrednio na swoim koncie Bolt. Jak zostać kierowcą? Są dwie opcje, pierwsza to założenie własnej działalności gospodarczej. Druga to współpraca z partnerem, czyli przedsiębiorstwem zrzeszającym kierowców oraz zajmującym się rozliczaniem ich wynagrodzeń. Szczególnie polecamy tę drugą. Pozwala ona pracować na własnych zasadach bez konieczności brania na siebie żadnych dodatkowych obowiązków. Związanych z prowadzeniem firmy, rozliczaniem wynagrodzeń czy odprowadzaniem należnych podatków.

Zalety pracy z aplikacją

Praca dostawcy lub kierowcy za pośrednictwem aplikacji ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest oczywiście niezależność, która pozwala Ci pracować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy chcesz i tylko tyle, ile chcesz. Nie ma tutaj grafiku, nie ma też żadnych norm do wyrobienia. Jesteś swoim własnym szefem, a to ile zarobisz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ta autonomia sięga jednak dalej i dotyczy też tego, czym jeździsz. Jako kierowca musisz mieć oczywiście spełniający odgórne wymagania samochód. Jako dostawca możesz jednak dostarczać zarówno samochodem, jak i na rowerze. Bardzo popularnym wyborem są tutaj skutery 50 ccm. Zapewniają one łatwość manewrowania, pozwalają omijać korki, są oszczędne i łatwe w serwisowaniu. Pozwalają też przemieszczać się znacznie szybciej, a jednocześnie nie wymagają od Ciebie uciążliwego poszukiwania miejsc parkingowych.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na pracę dostawcy czy kierowcy nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednej aplikacji. Za pośrednictwem jednego partnera możesz działać jednocześnie w Bolcie, Uberze, FreeNow czy Glovo. Możesz więc pracować wydajniej, będą zarówno kierowcą, jak i dostawcą, w zależności od aktualnego zapotrzebowania w danej usłudze. Jeżdżąc regularnie po mieście, musisz mieć też na uwadze rosnące ryzyko wszelkich zdarzeń drogowych. Zaczynając pracę, zaopatrz się więc od razu w samochodowe kamery cyfrowe (wideorejestratory). Często pozwalają one nie tylko udowodnić czyjąś winę, ale także uniknąć niesłusznego nałożenia mandatu. Warto się zabezpieczyć.

Praca dostawcy czy kierowcy nie jest oczywiście dla każdego, ale, sama w sobie, daje dużo możliwości. Jeśli szukasz więc niezależnego zajęcia, to może być ona dla Ciebie idealna. Spróbuj!